Ölüdeniz Hakkında

Fethiye’ye bağlı cennet gibi bir tatil beldesi olarak bilinen Ölüdeniz, mavinin eşsiz tonlarını görebileceğiniz harikulade bir yerdir. Bembeyaz kumsalı ile 2006 yılında %82 oyla dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz, gizlenmiş tarihi kalıntıları dünyanın en gözde tatil yeridir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Ölüdeniz,  Lidyalılar döneminde “Işık Ve Güneş Diyarı” olarak bilinirdi. Ortaçağda “Uzak Diyar” olarak bilinen Ölüdeniz, sakin ve kıpırtısız olmasıyla adeta bir göl andırmaktadır.  Yılın her ayı suyu cam gibi olan Ölüdeniz’in etrafının ormanlarla çevrili olması da bölgenin revaçta olmasının nedenleri arasında yer almaktadır. Ulaşım konusunda da oldukça güzel bir konumda yer alan Ölüdeniz, Fethiye’ye 14 kilometre uzaklıktadır. Birçok otel, apart, pansiyon ve kiralık villa bulunan belde her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdenizdeki kiralık villalarımızı sitemizden inceleyebilirsiniz.

Macera Severlerin Tercihi Ölüdeniz!

Macera severler tarafından oldukça rağbet gören Ölüdeniz, kamp yapılabilecek birbirinden güzel bölgeleri içinde barındırmaktadır. Yılın tüm aylarında yamaç paraşütü yapabileceğiniz Ölüdeniz’de deneyimli pilotlar eşliğinde özgürlük hissini yaşayabilirsiniz. Ölüdeniz semalarında yapacağınız uçuşu akşam üzerine denk getirdiğinizde karşılaşacağınız manzaranım etkisinden uzun bir süre kurtulamayacaksınız. Bununla birlikte Dalaman Çayı’nın buz gibi suyunda yapacağınız rafting ile çam ormanlarının arasında muhteşem bir deneyim gerçekleştirebilirsiniz. Daha sakin bir aktivite gerçekleştirmek istiyorsanız ise Likya Yolu’nda düzenlenen trekking yani yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. Farklı zorluklarda ki parkurlardan oluşan yürüyüş turlarında Ege’nin saklı tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bunların yanı sıra safari ve dağcılık etkinliklerini de Ölüdeniz’de gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu maceraların ardından Ölüdeniz hakkında merak ettikleriniz çoğaldıysa, yerinde görüp her şeyi deneyimlemenizi öneririz.

Ölüdeniz’de Her An Çok Özel!

Çam kokuları eşliğinde yüzme keyfi yapabileceğiniz beldede kalabalıktan uzaklaşmak istediğinizde keyif yapabileceğiniz birçok kiralık havuzlu villa alternatifi bulunmaktadır. Şehir kalabalığından uzaklaşarak tercih ettiğiniz kiralık havuzlu villada eşsiz Ölüdeniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Oldukça merkezi bir konumda olan villalar sayesinde istediğiniz zaman plaja ve diğer aktivitelere gidebilirsiniz. Ayrıca yolunuz Ölüdeniz’e düştüyse Kelebekler Vadisi, Faralya, Kabak Koyu ve Belcekız  mutlaka görmeniz gereken arasında da yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.